Ta strona korzysta z plików cookie w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników i innych funkcji. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się na umieszczanie plików cookie w twoim urządzeniu.

Od początku swojej działalności Ingram Micro Inc. łączy niezrównaną umiejętność określania rynków i technologii, które kształtują branżę IT, z globalną dystrybucją i logistyką, co pozwala firmie zająć wiodącą pozycję na rynku technologii informacyjno-komunikacyjnych (ITC).

1979 r.
Małżeństwo nauczycieli, Geza Czige i Lorraine Mecca, zakłada Micro D Inc.

1983 r.
Micro D wchodzi na rynek pozagiełdowy pod symbolem „MCRD”.

1986 r.
Ingram Industries kupuje większościowy pakiet akcji Micro D Inc.

1989 r.
Ingram Industries kupuje pozostałe akcje Micro D dostępne w obrocie publicznym i przeprowadza fuzję firmy z Ingram Computer (Buffalo) w celu utworzenia spółki prywatnej, Ingram Micro D.
Poprzez przejęcie belgijskiej firmy SoftEurop Ingram Micro D wchodzi na rynek europejski.

1991 r.
Usunięcie litery „D” z nazwy firmy. Powstaje nazwa „Ingram Micro”.

1992 r.
Wejście na rynek regionu Azji i Pacyfiku poprzez rozpoczęcie działalności w Malezji i Singapurze.

1993 r.
Rozpoczęcie działalności w Meksyku i Ameryce Środkowej jako Ingram Dicom.

1996 r.
Odłączenie Ingram Micro od spółki prywatnej Ingram Industries i przekształcenie w spółkę publiczną, notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „IM”.

1997 r.
Dalsze rozszerzenie oferty usług poprzez stworzenie jednostki Ingram Micro Services Network, która w latach 2006 i 2013 przekształca się odpowiednio w Managed Services i IM Link.

2000 r.
Stworzenie Ingram Micro Logistics, zewnętrznej jednostki logistycznej (obecnie Ingram Micro Supply Chain Solutions).

2001 r.
Otwarcie centrum rozwiązań West Coast Solutions Center w Santa Ana, stan Kalifornia, USA.

2002 r.
Konsolidacja działań w USA i Kanadzie w region Ameryki Północnej.

2004 r.
Wejście na rynek przechwytywania danych/punktów sprzedaży (DC/POS) poprzez nabycie Nimax.
Po przejęciu Tech Pacific firma staje się jedynym dystrybutorem ze znacznym udziałem na rynku regionu Azji i Pacyfiku.

2006 r.
10-lecie obecności spółki na giełdzie.
Wejście na europejski rynek DC/POS poprzez przejęcie SymTech Nordic AS.

2007 r.
Rozszerzenie oferty o elektronikę użytkową poprzez przejęcie amerykańskiej firmy DBL Distributing.
Wprowadzenie na rynek usług w chmurze; z biegiem czasu wyodrębnienie innowacyjnej jednostki Ingram Micro Cloud, która obecnie oferuje ponad 150 rozwiązań.

2008 r.
Zwiększenie obecności na europejskim rynku DC/POS, dzięki przejęciu Paradigm (Wielka Brytania), Eurequat (Francja) i Intertrade (Niemcy).

2009 r.
Rozwój wyspecjalizowanych usług poprzez trzy przejęcia: nowozelandzkiego dostawcy usług DC/POS, Vantex Technology Distribution Limited, dostawcy rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw, VAD, oraz brytyjskiego dostawcy usług centrum danych, Computacenter Distribution.
30-lecie istnienia.

2010 r.
Przejęcie trzech firm z branży rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw: Albora Soluciones w Hiszpanii i Portugalii, Asiasoft-HK w Hongkongu oraz współpraca z BVBA w Belgii.

2012 r.
Przejęcie Aptec Holdings Ltd., firmy dystrybucyjnej z branży IT z Bliskiego Wschodu i Afryki.
Przejęcie amerykańskiej firmy BrightPoint, globalnego lidera na rynku usług z zakresu cyklu życia urządzeń mobilnych; jest to największe dotychczas przejęcie.
Przejęcie Promark Technology, dostawcy rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw, zgodnie z harmonogramem agencji GSA, co pozwoliło Ingram i jego klientom na wejście na rynek sektora publicznego w USA.

2013 r.
Przejęcie SoftCom, CloudBlue i Shipwire oraz dalsze umacnianie jednostek biznesowych Ingram Micro oferujących rozwiązania w chmurze i rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw.

2014 r.
Rozszerzenie globalnego zasięgu Ingram Micro Cloud i inwestycja w Parallels Inc.; wykorzystanie możliwości hostingu i chmury oraz rozwiązań wieloplatformowych do rozbudowy oferty usług w chmurze Ingram Micro.
Przejęcie dat Repair GmbH, niemieckiego dostawcy usług z zakresu naprawy i odnawiania urządzeń mobilnych, i włączenie go do Ingram Micro Mobility.
Przejęcie Pinnacle Services Solutions Group Inc., które pozwala Ingram Micro zaoferować wsparcie posprzedażowe i naprawy gwarancyjne produktów największych sprzedawców elektroniki użytkowej na podstawie certyfikatu autentyczności OEM.

2014 r.
Dzięki przejęciu Global Mobility Products Ingram Micro zwiększa możliwości naprawy urządzeń i odzysku ich wartości.
Przejęcie Rollouts, firmy oferującej usługę techników „na żądanie” i szybkie wsparcie techniczne dla dostawców rozwiązań IT w Ameryce Północnej.
Całkowity rebranding, obejmujący nowe logo, kolor i slogan, który wzmacnia pozycję Ingram Micro i przygotowuje firmę na przyszłe wyzwania.

2015 r.
Przejmując Odin, Armada, Anovo, Docdata, Canai i Clarity Technology, Ingram Micro kontynuuje zwiększanie swojego wpływu we wszystkich sektorach biznesowych.
Zasięg Ingram Micro w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Europie rośnie, dzięki wkroczeniu firmy na nowe rynki rozwiązań w chmurze w Indiach, Hongkongu, Singapurze, Nowej Zelandii, Australii, Belgii i Niemczech.
Rozwój Supply Chain Solutions, jednostki biznesowej Ingram Micro, oraz zmiana nazwy na Commerce & Fulfillment Solutions.

2015 r.
Otwarcie centrum rozwiązań East Coast Solutions Center w Buffalo, stan Nowy Jork, USA.

2016 r.
Poprzez przejęcie CONNECTOR SYSTEMS, NETXUSA i COMMS-CARE Ingram Micro wzmacnia swoją pozycję na rynku rozwiązań technologicznych.
Ingram Micro Cloud dalej wzmacnia swoją pozycję na rynku, przejmując Ensim.

2016 r. 
Ingram Micro – marka ceniąca relacje z partnerami biznesowymi – zawiera porozumienie w sprawie wejścia w skład grupy HNA, globalnego konglomeratu z siedzibą w Hajnan i największego udziałowca Tianjin Tianhai Investment Company, Ltd. Tym samym, Ingram Micro zwiększa możliwości oferowanych rozwiązań dla swoich partnerów na całym świecie.

Tak się wszystko zaczęło...

Początki Ingram Micro sięgają czerwca 1979 r., kiedy małżeństwo nauczycieli, Geza Czige i Lorraine Mecca, zakłada spółkę dystrybucyjną Micro D Inc. Firma rozpoczyna działalność w południowej Kalifornii, osiągając w pierwszym roku przychody ze sprzedaży w wysokości około 3,5 miliona USD. Spółka szybko rozszerza swoją działalność na cały kraj, wchodząc na giełdę w 1983 r. W lutym 1986 r. Ingram Industries staje się głównym akcjonariuszem Micro D poprzez nabycie wszystkich akcji zwykłych należących do założycieli firmy. W marcu 1989 r. nabywa pozostałe akcje Micro D.

W 1982 r., zaledwie trzy lata po założeniu Micro D, przedsiębiorcy Ronald Schreiber, Irwin Schreiber, Gerald Lippes i Paul Willax zakładają w Buffalo, stan Nowy Jork, Software Distribution Services. Wiosną 1985 r. Ingram Distribution Group, jednostka spółki prywatnej Ingram Industries, przejmuje Software Distribution Services i zmienia nazwę firmy na Ingram Software. Wraz z przejęciem firmy dystrybucyjnej Softeam, z siedzibą w Compton, stan Kalifornia, następuje rozwój Ingram Software. W lutym 1988 r. jednostka zostaje przemianowana na Ingram Computer.

Po kupnie pozostałych akcji Micro D w 1989 r. Ingram Industries łączy dwie firmy, które wcześniej ze sobą konkurowały, aby utworzyć wartego 1 miliard dolarów hurtowego dystrybutora produktów komputerowych, pierwszego lidera w branży mikrokomputerów. Nowa firma, Ingram Micro D, ustanawia swoją siedzibę w Santa Ana, stan Kalifornia, i utrzymuje centrum operacyjne ds. sprzedaży, kredytów, wsparcia technicznego i obsługi klienta w Buffalo, stan Nowy Jork. W styczniu 1991 r. Z nazwy firmy znika litera „D”, co daje początek Ingram Micro.

W 1996 r., 17 lat po założeniu Micro D, Ingram Micro ponownie staje się spółką publiczną, wchodząc na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych (NYSE), a roczne przychody wynoszą ponad 12 miliardów dolarów. Obecnie spółka jest wciąż notowana na NYSE pod symbolem „IM”.

Ingram Micro rozpoczyna globalną działalność

Po widocznym sukcesie w Stanach Zjednoczonych spółka rozszerza zasięg swoich produktów i usług na rynki międzynarodowe. Dzięki serii strategicznych przejęć i działalności eksportowej, w 1993 r. rozwiązania Ingram Micro są dostępne w każdym głównym rejonie świata. Agresywna strategia pozwala w 1998 r. osiągnąć pozycję największego światowego dystrybutora, którą utrzymuje do dziś.

Kluczowe wyniki finansowe

1980 r.  
W pierwszym roku działalności Micro D odnotowuje sprzedaż w wysokości około 3,5 miliona USD.

1989 r.    
Ingram Micro staje się pierwszym dystrybutorem IT o szerokim zasięgu, którego sprzedaż na świecie osiągnęła wartość 1 miliarda USD.

1991 r.  
Ponad 10 milionów USD ze sprzedaży jednego dnia w ramach kampanii „$2 Billion Bound”.

1996 r.    
Roczny przychód w wysokości 12,02 miliarda USD.

2013 r.    
Osiągnięcie najwyższego poziomu rocznego przychodu na świecie w wysokości 42,6 miliarda USD.